بهداشت و مراقبت از بدن, محصولات بهداشتی, مراقبت و سلامتی

تونر چیست و استفاده از آن، چه فوایدی برای پوست دارد؟

امروزه مراقبت از پوست و رسیدگی به آن، دغدغه بسیاری از افراد به خصوص خانم ها می باشد. به جرات می توان گفت، تونر به عنوان یک ضرورت در روتین پوستی محسوب می شود و به شما کمک می کند، تا پوستی سالم، شاداب و شفاف داشته باشید. ضمنا دقت کنید، همانطور که در قبل در مورد میسلار واتر ها توضیح داده شد، میسلار واتر و تونر دو محصول متفاوتند و بایستی از هردوی آن ها در روتین روزانه استفاده کرد.

 

 

تونر چیست؟

تونرها، محصولاتی هستند، که بعد از شستشو و تمیز نمودن پوست به خصوص پس از پاک نمودن آرایش، برای حفظ تعادل pH پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع pH پوست به طور طبیعی در حدود 5 الی 6 و اسیدی می باشد. زمانی که با صابون ها و یا سایر پاک کننده های صابونی پوست را می شوییم، تعادل pH پوست به هم خورده و تونر می تواند به طور سریع به بازیابی این تعادل کمک کند. علاوه بر این، تونرها حاوی ترکیباتی مغذی و مفید، همانند آنتی اکسیدان ها، برای حفظ سلامت پوست می باشند و بدون  آسیب به پوست، آن را مرطوب نموده و موجب رفع خشکی و آبرسانی پوست می شوند. از دیگر تاثیرات مفید تونرها بر روی پوست می توان به ایجاد لایه محافظ روی پوست، رفع چربی های اضافی جمع شده روی آن، کمک به بسته شدن منافذ باز، به خصوص در افراد مستعد به آکنه و جوش، نرمی، شادابی و احیای پوست اشاره کرد. تونرها انواع مختلفی دارند و با توجه به ترکیبات موجود در داخل فرمولاسیون آن ها، می توانند برای لایه برداری پوست نیز موثر باشند.

 

 

 

استفاده از تونر، برای چه کسانی توصیه می شود؟

تونر، مخصوص افراد خاصی نیست و همه افراد می توانند، با توجه به نوع پوست خود از آن استفاده کنند. استفاده از آن، به خصوص برای افرادی که پوستی چرب و مختلط دارند، به دلیل تنظیم و کنترل ترشحات چربی روی پوست، با اهمیت تر بوده و بایستی حتما آن را در روتین مراقبتی روزانه پوست خود قرار دهند. به علاوه تونر در مورد افرادی با پوست خشک و خیلی خشک نیز مناسب است. زیرا به تامین رطوبت و آبرسانی پوست کمک کرده و در حفظ سلامتی و شادابی آن موثر است.

 

 

چه تفاوتی میان تونر و میسلار واتر وجود دارد؟

میسلار واتر، ترکیبی از میسل، آب و سایر ترکیبات بوده، و می تواند به پاک نمودن آرایش و آلودگی ها از سطح پوست، بدون ایجاد خشکی بیش از حد کمک کند. در واقع میسلار واتر، جایگزین بسیاری از محصولات پاک کننده به خصوص شوینده های صابونی می باشد، که در طول روز می توانید از آن برای پاک کردن صورت، خصوصا آرایش، استفاده کنید.

تونر، ترکیبی از آب و موادی مانند گلیسیرین، آنتی اکسیدان ها و غیره بوده، که استفاده از آن، پس از پاک نمودن آرایش و تمیز کردن پوست صورت با میسلار واتر توصیه میشود، چرا که می تواند به تنظیم pH پوست و کنترل ترشحات چربی آن کمک کند و فواید دیگری نیز دارد، که در بالا بررسی کرده ایم. در واقع تونر با میسلار واتر متفاوت بوده و از آن بایستی پس از پاک نمودن و تمیز کردن پوست با میسلار واتر، استفاده شود. لازم به ذکر است، که حتی اگر از ملایم ترین شوینده های صورت و میسلارها استفاده شود، باز هم استفاده از یک تونر مناسب، برای حفظ سلامت پوست، کمک به احیا، تامین مواد مغذی و شادابی آن و همچنین پاکسازی آلودگی ها و باقیمانده ی مواد آرایشی ضروری می باشد.

برای اثربخشی بیشتر تونر، بهتر است، پس از پاکسازی پوست، مقداری از آن را روی پد پنبه ای ریخته و با استفاده از پد روی پوست خود قرار دهید و تمامی قسمت های پوست خود اعم از دور چشم، اطراف لب ها، گردن و غیره را پاک کنید. دقت کنید، در صورتی که تونر مناسب پوست حساس زیر چشم نیست، از آن بر روی آن ناحیه استفاده نکنید. پس از استفاده از این محصول، نیازی به آبکشی نیست.

 

 

 

شما برای مراقبت از پوستتان، چه کارهایی انجام می ‌دهید؟ چه ویژگی‌ها و کاربردهای دیگری برای تونر و میسلار واتر می ‌شناسید؟ لطفا تجربیات خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.