بهداشت و مراقبت از بدن, مراقبت و سلامتی

میسلار واتر و اهمیت استفاده از آن

میسلار واتر در واقع از میسل ها یا ذرات معلق لیپیدی داخل آب تشکیل شده و نوعی پاک کننده صورت با ظاهری شبیه به آب است، که نیازی به شستشو پس از استفاده نداشته و میتواند به طور کامل تمام آلودگی ها، آرایش، چربی های اضافی و گرد و غبار را از روی پوست، بدون آسیب به پوست، پاک کند. این محصول همچنین باعث رطوبت رسانی، نرمی و زیبایی پوست می شود.

 

 

بررسی میسلار واتر از نگاه علمی:

می توان گفت ترکیبات اصلی تمامی میسلار واترها، یکسان و متشکل از آب و تعداد زیادی میسل است. هر میسل از اجتماع یک یا چند سورفکتانت بوجود آمده است. سورفکتانت ها یا ماده امولسیون کننده، ویژگی های آبگریزی و آبدوستی دارند. بنابراین می توانند از سر آبدوست خود به آب و از سر آبگریز خود به مولکول های چربی متصل شوند. هنگامی که از میسلار واتر و پدهای پنبه ای استفاده می کنیم، سر آبدوست سورفکتانت به پد می چسبد. در واقع پد و هرچیزی که از سلولز ساخته شده باشد، آبدوست و دنباله آبگریز آن به سمت خارج از پد قرار می گیرد و از آنجایی که آرایش، چربی و آلودگی همگی را می توان جزو مواد چربی دسته بندی کرد، سر آبگریز سورفکتانت به آن سمت قرار خواهد گرفت و در نتیجه به راحتی می تواند آلودگی ها و چربی ها را از روی پوست پاک کند.

 

 

 

چه چیزی میسلار واتر را از بقیه محصولات پاک کننده متمایز می کند؟

میسلار واترها، برخلاف بقیه محصولات آرایشی و بهداشتی، پس از استفاده نیازی به شستشو ندارند. این محصول بسیار پرکاربرد، به جای استفاده مستقیم بر روی صورت، به یک وسیله جانبی مانند پد های پاک کننده و یا پنبه نیاز دارد. بدین صورت که آن را روی پدهای پنبه ‌ای ریخته و سپس روی صورت می مالیم. ضمنا میسلار واتر، دارای فرمولاسیونی سبک بوده و به پوست آسیبی نمی رساند. این محصول را می توانید راحت در داخل کیف خود همیشه به همراه داشته باشید، تا در صورت نیاز بلافاصله از آن استفاده کنید. علاوه بر توضیحات کلی در مورد میسلار واترها، لازم به ذکر است، برخی از آن ها دارای ترکیبات گیاهی و ویتامین ها بوده، و تاثیر بسزایی در حفظ سلامتی، آبرسانی و تغذیه پوست دارند.

 

 

از میسلار واترها برای کدام نوع پوست می توان استفاده نمود؟

جالب است بدانید، از آنجایی که میسلار واتر جزو محصولات پاک کننده ملایم به شمار می رود، بنابراین از آن ها می توان برای انواع پوست ها، حتی پوست های حساس استفاده کرد. لازم به ذکر است که این محصول حتی قابل استفاده برای پوست ظریف اطراف چشم بخصوص زیر چشم نیز است.

 

 

 

نحوه استفاده:

پد پنبه ای آغشته به میسلار واتر را بر روی پوست صورت، زیر چشم و گردن خود به آرامی بکشید. ضمنا می توانید برای پاک نمودن آرایش های خود، پد را به آرامی روی پلک خود فشار داده و پس از چند ثانیه، آن را بردارید. پس از استفاده از میسلار واتر نیازی به شستشو وجود ندارد، ولی باز بر احتیاط طریقه مصرف روی بسته بندی محصول را بخوانید.

 

 

اکنون که با میسلار واتر و نحوه استفاده از آن آشنا شدید، لطفا نظرات و تجربه های خود را با ما در جریان بگذارید. ضمنا خالی از لطف نیست، که این نکته را یادآوری کنیم، که میسلار واتر با تونر کاملا متفاوت می باشد و لازم است، که آن ها را با هم اشتباه نگیرید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.