در میان انواع لوازم آرایشی، رژ لب از جمله مواردی است که در میان خانم ها جایگاه خاصی داشته و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. اگر شما برای خرید به بازار بروید، تنوع زیادی از رنگ، برند و مدل رژ لب را مشاهده خواهید کرد اما آیا شما می دانید برای خرید رژ لب چه اطلاعاتی باید داشته باشید؟ آیا می توانید بین برندهای موجود، انواع اصل را از انواع تقلبی تشخیص دهید؟ پیشنهاد ما این است که مقاله زیر را با دقت مطالعه نمایید. 

 

فاکتورهای مهم در خرید رژ لب

1-     در کنار ماندگاری رنگ، به سالم بودن رژ لب دقت کنید.
زمانی که شما رژ لب استفاده می کنید، برای شما مهم است که حداقل چند ساعتی را که در مهمانی هستید، رنگ آن از بین نرود. در واقع ماندگار رژ اهمیت دارد. اما این مسئله به چه قیمتی؟ آیا حاضر هستید به مرور زمان لب های شما دچار مشکلاتی همانند تیرگی لب ، ترک خوردن لب ، پوست پوسته شدن و... برای اینکه تنها برای چند ساعت مهمانی، رنگ لب های شما از بین نرود؟ در زمان خرید علاوه بر اینکه به ماندگاری رژ لب توجه کنید، ترکیبات آن را نیز با دقت بخوانید. در صورت وجود مواد معطر، مواد تحریک کننده و... به هیچ عنوان خرید را انجام ندهید.  به شما راهکاری آموزش می دهیم تا از وجود سرب در رژ لب مطلع شوید. کمی از رژ را به دست خود زده و سپس با انگشت طلا روی آن بکشید. اگر سیاه شد به این معنا است که حاوی سرب است.
2-    قیمت رژ لب را معیار خرید قرار ندهید.
برخی از افراد در زمان خرید رژ لب، قیمت را معیار خود قرار می دهند به این معنا که تصور می کنند هر اندازه قیمت آن بالاتر است، رژ لب از کیفیت بهتری برخوردار است. اما به این مسئله نیز دقت کنید که برخی از برندهای تقلبی از همین باور غلط شما استفاده نموده و اقدام به کلاهبرداری خواهند کرد.
3-    در مورد برند تولید کننده تحقیق کنید.
برندهایی که در صنعت تولید انواع لوازم آرایشی فعالیت می کنند، زیاد هستند اما متاسفانه برخی از آن ها از مواد نامناسب برای تولیدات خود استفاده می کنند. لذا قبل از خرید رژ لب حتما تحقیق کنید که به سراغ برندهای معتبر بروید. 
4-    بین رنگ رژ با رنگ پوست، همخوانی وجود داشته باشد.
اگر از نوعی رژ لب استفاده می کنید که متناسب با رنگ صورت شما نیست، حتی اگر رنگ آن خیلی زیبا باشد بر روی چهره شما این زیبایی را نخواهد داشت. لذا در زمان خرید، فقط به زیبایی رژ دقت نکنید بلکه بر روی پوست خود امتحان نمایید.