پوست همیشه دارای مشکلاتی است که یکی از آن می تواند بروز آکنه و جوش بر روی پوست صورت باشد با توجه به این موضوع طیف وسیعی از گزینه ها برای درمان آکنه صورت در دسترس می باشد.

درمان های زودهنگام می توانند از وخامت اوضاع و آسیب های پوستی، مانند اسکار جلوگیری کنند. ماهیت مزمن بیماری و نیاز به درمان طولانی مدت در مورد آکنه های مقاوم، لزوم صبر و بردباری را در روند درمان آشکار می کند.

برای غلبه برمشکلات درمان های متداول، اخیرا مطالعات بسیاری برای پیدا کردن روش های درمان موثر و ایمن انجام شده است. استفاده از گیاهان دارویی برای درمان آکنه از آنجا که دارای اثربخشی مطلوب و عاری از عوارض جانبی است، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

در اینجا 7 روش عالی برای مراقبت از پوست و درمان آکنه و درمان جوش صورت برای شما برگزیده ایم:

 

درمان آکنه و جوش صورت با 7 روش عالی

 

  • جوش ها را به حال خود رها کنید

آکنه ها را به حال خود رها کنید تا به صورت طبیعی بهبود یابند. لمس کردن یا فشار دادن جوش ها باکتری ها را گسترش می دهد و باعث وخیم تر شدن اوضاع می شود.

  • محافظت از پوست در برابر آفتاب

یکی از بهترین روش های برای درمان آکنه صورت استفاده از انواع ضد آفتاب صورت متناسب با نوع پوست و با فاکتور حفاظت ( (SPF مناسب است که به شدت توصیه میشود مرتبا از یک ضد آفتاب استفاده  کنید. استفاده مرتب و روزانه چندین دفعه محافظ پوست شماست که در جوان ماندن پوست نیست بسیار تاثیر گذار است.

  • پاکسازی موثر

صبح ها برای از بین بردن سبوم اضافی و سلولهای مرده پوستی که در طول شب تشکیل شده اند و عصرها برای زدودن گرد و غبار روزانه، صورت خود را با آب ولرم بشویید. آرایش و کانسیلر را قبل از خواب به طور کامل پاک کنید. این امر باعث می شود پوست شما تجدید و ترمیم شود.

برای پاکسازی صورت می توانید از پن مایع 120 میلی TCC نلا که از رشد و تکثیر باکتری های مولد آکنه جلوگیری می کند و مناسب ترین شوینده جهت پوست های عفونی و آکنه ای می باشد استفاده نمائید.

  • استفاده ازمحصولات مخصوص درمان آکنه

استفاده از محصولاتی که بطور ویژه برای پوست های مستعد آکنه تهیه شده است، یک گام کلیدی در کاهش و جلوگیری از آکنه است که سرعت درمان جوش و لک های صورت را بالا می برد اگر بخواهیم اشاره ای به چند نمونه از این محصولات که ویژه درمان آکنه صورت تولید و روانه بازار میشوند به سرم آنتی آکنه و یا صابون روغن سیاه دانه اشاره کرد.

(  لابراتوار نلا سرم آنتی آکنه خود را از ترکيب عصاره  طبيعي و خالص هسته تمبر هندي با اسيد رتينوئيد (شکل خاصي از ويتامين A) تهیه و فرموله کرده است. این سرم قادر است آکنه و جای آکنه های قدیمی را از بین ببرد و روش خوبی برای درمان جوش و آکنه باشد)

  • تغییر سبک زندگی

ورزش، خواب کافی و یک رژیم غذایی متعادل به حفظ سلامت پوست و کاهش آکنه کمک می کند، کاهش استرس و ترک سیگار که از عوامل زمینه ساز آکنه می باشد، نیز بسیار حائز اهمیت است.

  • زدودن آلودگی ها

از آنجا که باکتری ها باعث تحریک و التهاب غدد چربی و ایجاد آکنه می شوند، پاکسازی تلفن همراه، بالش و حوله جهت جلوگیری از رشد باکتری ها، ضروری است. این نکته برای افرادی که به شدت درگیر مشکلات آکنه و جوش صورت هستند می تواند نکته ی قابل توجهی باشد.

 

  • استفاده از لوازم آرایشی مطلوب

از مصرف لوازم آرایشی که باعث مسدود شدن منافذ پوستی می شوند سعی کنید اجتناب نموده و بهتر است از کانسیلرها و محصولات آرایشی که بطور خاص برای پوست های مستعد آکنه تهیه شده اند، استفاده کنید. قبل از خرید محصولات آرایشی بهداشتی این نکته را در نظر بگیرید.