لازمه داشتن پوستی شاداب و جوان، مراقبت از آن است. شما نباید انتظار داشته باشید نسبت به پوست خود بی تفاوت بوده و پوست شما همیشه جوان و شاداب باشد. استفاده از محصولات مراقبت از بدن لازمه داشتن پوستی سالم و با طراوت است که مهمترین آن، لوسیون بدن است. برندها تولید کننده محصولات بهداشتی، غالبا در تولید لوسیون نیز فعالیت می کنند و این ماده برای انواع پوست ها تولید می شود. آیا شما می دانید برای خرید لوسیون چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهید؟

فاکتورهای مهم در انتخاب لوسیون بدن

به شما توصیه می کنیم قبل از اینکه لوسیون بدن را خریداری کنید، حتما نکات زیر را به خاطر بسپارید:
1-    به ترکیبات لوسیون بدن توجه کنید.
هدف از استفاده از لوسیون، نرم کردن پوست و جلوگیری از خشکی و در نتیجه چروکیده شدن آن است. لذا وجود برخی اسیدهای طبیعی مناسب پوست همانند هیالورونیک اسید که خاصیت آبرسانی پوست را دارد، گلیسیرین و پانتنول، باعث نرم شدن پوست خواهند شد. حتما دقت کنید که این ترکیبات در لوسیون وجود داشته باشند.
2-    به تیپ پوستی خود دقت کنید.
دقت کنید که لوسیون زمانی می تواند برای پوست شما تاثیرگذار باشد که متناسب با جنس پوست انتخاب شود برای مثال اگر پوست خشک دارید باید از لوسیون با ترکیبات روغن معدنی، موم، پترولیوم و... خریداری نمایید.
3-    فاقد عطر و رایحه باشد.
مواد عطری موجود در لوسیون بدن منجر به تحریک پوست خواهد شد لذا توصیه می کنیم در زمان خرید، از لوسیون های بدون رایحه استفاده شود.
4-    قیمت را معیار انتخاب قرار ندهید.
اشتباه بزرگی که اغلب افراد مرتکب می شوند این است که گمان می کنند لوسیون هایی که گران قیمت هستند، از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. اگر معیار خرید خود را قیمت قرار می دهید، کاملا اشتباه است. شما باید به اعتبار برند توجه کنید.
5-    لوسیون باید به شما حس آرامش بدهد.
کافی است یکبار لوسیون را برای بدن خود استفاده کنید. چه احساسی دارید؟ لوسیون باید سبک و بدون چربی باشد و حس سبک داشته باشد. لوسیون هایی که بسیار چرب هستند و پوست را سنگین می کنند، اصلا مناسب نیستند. زمانی که می خواهید آن را روی بدن استفاده کنید، به راحتی بر روی سطح پوست پخش شده و چسبنده نیست.
6-    به بسته بندی لوسیون دقت کنید.
به شما توصیه می کنیم که از بسته بندی لوله ای استفاده کنید. چون در این صورت از ورود هوا و باکتری ها به داخل بسته بندی جلوگیری خواهد شد.
7-    اسیدیته لوسیون را بررسی کنید.
بر روی بسته بندی لوسیون، ترکیبات و اسیدیته درج شده روی آن را چک کنید. برای اینکه لوسیون هم بتواند پوست را تقویت نموده و هم به لایه برداری پوست کمک کند، باید اسیدیته خنثی داشته باشد. اسیدی و یا قلیایی بودن ان منجر به آسیب پوستی همانند خشکی، پوسته پوسته شدن و... خواهد شد.