خواص روغن آرگان برای پوست و مو چیست ؟! در این نوشته سعی بر آن شده تا با اشاره ی کلی شما را با خواص بینظیر روغن آرگان برای پوست و مو آشنا سازیم در ادامه با ما باشید :

روغن آرگان یک مرطوب کننده و آبرسان قوی برای پوست محسوب می شود که به شکل کرم مرطوب کننده ، لوسیون و یا به شکل یک محلول و  قطره حاوی آرگان در بازار عرضه شود. این روغن با بالا بردن میزان ارتجاع و هیدراته کردن پوست یک آبرسان عالی ایست و همین امر باعث جلوگیری از پیری زود رس پوست، شفافیت و درخشندگی آن خواهد شد؛ از این رو در بیشتر محصولات آرایشی و ترمیمی مورد استفاده قرار میگیرد

اگر شما در مورد پوست خود نگران هستید، روغن آرگان را تهیه کنید. چراکه به سرعت جذب پوست شده و به اندازه کافی سبک است و به عنوان یک کرم صورت روزانه می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

تاثیر روغن آرگان برای لک و آکنه های صورت نیز بسیار عالی است و می تواند برای درمان آکنه صورت نیز مورد استفاده قرار گیرد و باعث ترویج نرمی و لطافت پوست گردد.

طرز استفاده از روغن آرگان

شاید برای شما طرز استفاده از این روغن جای سوال باشد ولی این روغن به راحتی به صورت موضعی قابل استفاده بر روی پوست است و فقط کافیست پس از تمیز کردن پوست خود، یک قطره روغن را در کف دستان خود گرم کنید و با استفاده از حرکات دایره ای، آن را به صورت و گردن اعمال کنید و کاملا جذب صورت نمائید.

در شبهای زمستان یا در هوای خشک ، ممکن است نیاز به یک قطره دوم برای افزودن هیدراتاسیون و حفاظت داشته باشید.

خواص روغن آرگان بر مو

روغن آرگان سر شار از ویتامین E است که یک ویتامین محلول در چربی است و به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی ، ضد التهاب برای کاهش اثرات مضر رادیکال های ازاد عمل می کند از این رو برای تغذیه ی مو ، پوست و چشم بسیار مفید می باشد.

روغن آرگان بیشتر به عنوان مرطوب کننده مورد استفاده قرار می گیرد، به همین دلیل است که اغلب در لوسیون ها ، صابون ها و نرم کننده های مو یافت می شود. برای اثر مرطوب کننده می توان از آن به صورت موضعی یا خوراکی با مکمل های روزانه استفاده کرد. این به دلیل فراوانی ویتامین E است که یک آنتی اکسیدان محلول در چربی است و می تواند به بهبود احتباس آب در پوست کمک کند و استفاده از روغن آرگان برای مو و پوست سر منجر به جلوگیری از آسیب های ناشی از آلودگی روزانه، مواد شیمیایی مو و دستگاه های ظریف که منجر به ایجاد موهای آسیب دیده و شکننده می شود خواهد شد و در ترمیم مو و لطافت پوست سر نقش بسزایی ایفا خواهد نمود.

یکی دیگر از دلایل پیری مو و آسیب دیدن آن اشعه مضر ماوراء بنفش خورشید می باشد، روغن آرگان دارای عوامل محافظت کننده از خورشید بوده و با حفظ مو میزان تاثیر اشعه های آسیب رسان خورشید را کاهش میدهد و باعث جوانسازی مو می شود.

از این روغن برای تقویت مژه و ابرو نیز استفاده می شود تا با بهره گیری از ویتامین ها و خواص آن به تقویت و ترمیم فولیکول های آسیب دیده مژه و ابرو کمک کرده و در رشد مجدد آن تاثیر گذار باشد.

در زیر 4 نوع از بهترین محصولات حاوی روغن آرگان نلا را مشاهده می نمائید که هر کدام در سلامت پوست، مو، ابرو و مژه نقش بسزائی ایفا میکند.