بشر امروزه درگیر شرایط سخت زندگی است. فشارهای اقتصادی، اجتماعی و شرایط خانوادگی باعث می شود که خیلی انرژی بدن خیلی زود از دست رفته و در نتیجه برای تجدید قوا، لازم است اقداماتی انجام دهیم. یکی از بهترین راهکارها برای این منظور، ماساژ بدن است. این کار که توسط یک متخصص انجام می گیرد، آرامش خاصی به ما القا خواهد کرد. متخصص، با روغن بدن مخصوص این کار، بدن را به گونه ای ماساژ می دهد که هم خستگی رفع شده و هم اینکه این روغن منجر به نرم و مرطوب شدن پوست خواهد شد.

فواید ماساژ بدن

1-    با ماساژ بدن ، استرس و فشارهای روحی کم می شوند.
تقریبا امروزه در کشور ما همه مردم تحت تنش روحی قرار دارند اما این مسئله در برخی از افراد حادتر است. تحقیقات نشان می دهد ریشه عمده بیماری های جسمی و روحی، در استرس است. این بدان معنا است که اگر از استرس رها شوید، زندگی سالمی خواهید داشت. ماساژ بدن باعث می شود میزان فشار وارده به قلب کم شده و تولید هورمون کورتیزول که به عنوان هورمون استرس شناخته شده است نیز کاهش یابد. در چنین شرایطی، استرس به تدریج از بین می رود.
2-    گردش خون در بدن بهتر می شود.
زمانی که بدن را ماساژ می دهید در واقع راه برای گردش خون در بدن باز می شود. در نتیجه از بروز لخته خون و ابتلا به بیماری های ناشی از گرفتگی عروق کم می شود.
3-    فشار خون نرمال می شود.
اگر از جمله افرادی هستید که از بالا بودن فشار خون رنج می برید، پیشنهاد می کنیم حتما ماساژ درمانی را تجربه کنید. همانگونه که گفته شد این کار منجر به بهبود جریان خون در بدن شده و نهایتا باعث تعدیل فشار خون خواهد شد.
4-    ماهیچه، می توانند استراحت کنند.
بعد از یک روز پر کار و خسته کننده، ماساژ را به شما پیشنهاد می دهیم چرا که خستگی عضلات از بین رفته و استراحت می کنند.
5-    انعطاف پذیری بدن بالا می رود.
زمانی که بدن تحت ماساژ قرار می گیرد، نرم کننده هایی در بدن تولید می شود که باعث می شود انعطاف پذیری بدن بیشتر شده و بهتر بتوانید حرکات ورزشی را انجام دهید. اگر کارهای یدی و سنگین انجام می دهید، ماساژ درمانی را حتما انجام دهید.
6-    سردرد کم می شود.
برای افرادی که به میگرن مبتلا هستند، انجام ماساژ بدن را پیشنهاد می کنیم چون تعداد دفعات سردرد در آن ها کم می شود.
7-    قوای ایمنی بدن تقویت می شود.
ماساژ بدن باعث تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد شد. لذا یک راهکار مفید برای کسانی است که سیستم ایمنی بدنشان ضعیف است.
8-    سلولیت پوست را کم می کند.
سلولیت ناشی از تجمع چربی در زیر پوست در قسمت های مختلف بدن به ویژه ران و باسن است. یکی از روش هایی که این چربی را پخش کرده و از تجمع آن جلوگیری می کند، ماساژ بدن است.