برندهای متعددی در صنعت تولید لوازم آرایشی فعالیت می کنند اما متاسفانه همه آن ها اصل نبوده و گروهی از برندها از مواد تقلبی برای تولید استفاده می کنند. این حق شما است به ازای هزینه ای که پرداخت می کنید، مواد آرایشی اصل و باکیفیت در اختیار داشته باشید تا هم از زیبایی آن لذت برده و هم اینکه به سلامتی پوست آسیب وارد نشود. این مسئله در مراقبت از پوست بسیار اهمیت دارد. در این مقاله چند روش را بیان می کنیم که به کمک آن ها می توانید لوازم آرایشی تقلبی را تشخیص دهید.

ویژگی های مواد آرایشی تقلبی

1-    به بسته بندی لوازم آرایشی دقت کنید.
متاسفانه برخی از برندهای تقلبی به گونه ای تولیدات خود را بسته بندی می کنند که کاملا شبیه به لوازم اصل بوده و شما به سختی می توانید لوازم آرایشی اصل را از انواع تقلبی تشخیص دهید. برای این منظور تنها راهکار این است که به سایت برند اصلی تولید کننده رفته و مشخصات دقیق روی بسته بندی را ملاحظه کنید. این کار کمک می کند در زمان خرید دچار اشتباه نشوید. اندازه بسته، رنگ های به کار رفته روی آن، اندازه مطالب نوشته شده روی آن و... را با دقت بررسی کنید.
2-    کد باربری، شماره سریال و اطلاعات محصول را با دقت چک کنید.
مهمترین معیار برای تشخیص لوازم آرایشی تقلبی از انواع اصل، بررسی بارکد محصول است. شما در ابتدا باید بارکد محصولات اصل را از سایت آن ها یادداشت کرده و سپس در زمان خرید، بارکد محصول را با کدی که در اختیار دارید چک کنید. معمولا در محصولات تقلبی، 3-2 رقم اول بارکد با برند اصلی تطابق ندارد. توجه کنید که برندهای معتبر حتما تمامی ترکیبات به کار رفته در محصول را روی آن درج می کنند.
3-    رنگ سایه چشم ، رژ گونه و رژ لب را بررسی کنید.
اینکه شما به سایت برند اصلی تولید کننده بروید، برای بررسی رنگ محصول، ضروری است. لازم است بدانید که رنگ برندهای تقلبی از برندهای اصلی متفاوت است.
4-    بو و غلظت لوازم آرایش را بررسی کنید.
اکنون در زمان خرید، حتما رایحه لوازم آرایشی را دقت کنید. لوازم آرایشی معتبر، بوی بسیار ملایم دارند. اگر بوی عطر تند و یا بد را حس کردید، شک نکنید که تقلبی است. در مورد غلظت و رنگ نیز لازم به ذکر است لوازم آرایشی کرم مانند، چسبندگی خوبی داشته و از هم جدا نیستند. در واقع غلظت ایده آل دارند. مواد آرایشی که اصل هستند به هیچ عنوان از مواد نامتعارف در آن ها به کار نرفته و درخشندگی بیش از اندازه ندارند.