دنیا در چند ماه اخیر درگیر یک ویروس منحوس شده است که زندگی همه انسان را فلج کرده و تنها راه مقابله با آن تا زمان ساخته شدن واکسن، کاهش تردد در اماکن عمومی و خیابان ها است. به این بدان معنا است که شما باید حتی المقدور در خانه مانده و به جز در موارد ضرور، بیرون نروید. فاصله اجتماعی در حال حاضر تنها راه در امان ماندن از کرونا است. اما ما باید در هر شرایط، به زندگی دهیم. در واقع در کنار مراقبت از خود در برابر این ویروس، مراقبت از پوست را فراموش نکنید. چون دیر یا زود این بیماری رفع شده و اکنون اگر به پوست خود بی توجه مانده باشید، عواقب آن تا آخر عمر ادامه خواهد داشت. آیا می دانید که شما می توانید پاکسازی صورت را در خانه نیز انجام دهید؟

چند نکته برای پاکسازی صورت در خانه

در این مقاله چند تکنیک به شما آموزش می دهیم تا در خانه بتوانید لایه برداری از پوست را انجام دهید بدون اینکه نیاز به بیرون رفتن از منزل و در نتیجه درگیر شدن با استرس به دلیل کرونا باشد. به هر حال استرس، سمی ترین عامل برای سلامت بدن و پوست است:

  1. روزانه یکبار صورت خود را به طور کامل تمیز کنید.

زمانی که در مورد تمیز کردن پوست صورت صحبت می شود اغلب افراد گمان می کنند برای این منظور حتما باید از صابون و یا شامپوهای بدن استفاده کنند. اما اگر روزانه این کار ار انجام دهید، پوست شما آسیب می بیند. استفاده از مواد شویند، 1-2 بار در هفته کافی است. اما در صورت روز با آب ولرم صورت خود را به آرامی شسته و در حین شستن صورت را ماساژ دهید.

  1. از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.

نه تنها بعد از هر بار شستن صورت بلکه در صورت نیاز و خشکی زیاد پوست، چند بار در طول روز کرم مرطوب کننده استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که هر اندازه پوست شما خشک تر باشد، چین و چروک ها نیز بیشتر خواهد شد. یکی از گزینه های مناسب برای این امر، استفاده از کرم های آبرسان است. نکته بسیار مهم در استفاده از کرم های مرطوب کننده این است که قبل از استفاده، صورت را شسته و به گونه ای پوست را خشک کنید که کمی رطوبت روی آن باقی بماند. در این زمان، کرم را به صورت خود بزنید.

  1. پوست خود را با سرم های صورت تقویت کنید.

پوست انسان همواره به تغذیه نیاز دارد چرا که حساس ترین قسمت از بدن است. پوست به دلیل قرار گرفتن در معرض عوامل محیطی، سریع تر پیر می شود لذا تغذیه ان از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه پاکسازی صورت، حتما از سرم های تقویت کننده همانند سرم ویتامین سی استفاده کنید. این نوع سرم تحریک کننده تولید کلاژن بوده و در نتیجه از پیری زودرس جلوگیری می کند.

  1. پاک کردن آرایش فراموش نشود.

بانوان عزیز دقت داشته باشند که اگر در طول روز آرایش می کنند حتما قبل از خواب این مواد آرایشی را از روی صورت خود پاک کنند چرا که این مواد منجر به مسدود شدن منافذ پوستی شده و در نتیجه پوست نمی تواند نفس بکشد. در چنین شرایطی مردن سلول های صورت شروع می شود که نهایتا با علائم پیری همراه خواهد بود.

برای پاک کردن آرایش صورت باید به درستی عمل کنید تا صورت آسیب نبیند.