جلوگیری از چروکهای صورت با روغن آرگان

1397/10/22 12:34:47 0 نظرات

جلوگیری از چروکهای صورت با روغن آرگان

روغن آرگان نه تنها باعث آبرسانی به پوست می شود بلکه به چهره ظاهری جوان می بخشد و خطوط پوست را کم رنگ تر می کند. خاصیت آنتی اکسیدانی روغن آرگان آنرا تبدیل به یک روغن زد پیری قوی میکند. این روغن الاستیسیته پوست را افزایش داده و سطح پوست را نرم تر و لطیف تر می کند. بهترین روش برای استفاده موثر از این روغن برای جوان سازی این است که با چند قطره از این روغن هر شب قبل از خواب پوست صورت و گردن خود را ماساژ دهید. به این شکل از هر دو خاصیت جوان سازی و مرطوب کنندگی این روغن بهره مند می شوید.

کسانی که از خشکی پوست و اگزما رنج می برند، می دانند که روغن آرگان بهترین درمان مشکلاتی چون خشکی شدید پوست ، خارش و پوسته پوسته شدن آن است. ویتامین ای و اسیدهای چرب برای بازسازی پوست های آسیب دیده بسیار موثر است و مانع از خشکی پوست و خارش میشود. همچنین روغن آرگان دارای موادی است که باعث نرم شدن پوست می شود. استفاده مقدار بسیار کمی از این روغن روی قسمت های آسیب دیده پوست همراه با ماساژ ملایم باعث بهبود و شفای قابل توجه آن می شود.

در حالیکه برخی از روغنها و مرطوب کننده ها باعث تشدید ضایعات پوستی همچون آکنه می شوند روغن آرگان پوستهای آسیب دیده را بهبود می بخشد و سلامت را به آنها باز می گرداند. آکنه در حقیقت به خاطر چربی پوست ایجاد می شود و این در حالی است که روغن آرگان اثر روغنی از خود به جای نمی گذارد و با حالت مرطوب کننده ای که دارد پوست را به تعادل می رساند. روغن آرگان دارای انتی اکسیدان هایی است که به بهبود سلولهای پوستی کمک می کند و التهاب را کاهش می دهد.

استفاده از یکی دو قطره روغن آرگان در نواحی آسیب دیده به وسیله آکنه بعد از تمیز کردن و خشک نمودن ناحیه می تواند رطوبت طبیعی آن ناحیه را تامین کند. استفاده از این روغن به صورت روزانه دو مرتبه می تواند آکنه های خفیف را پاک سازی کرده و چربی و خشکی پوست را به تعادل می رساند.

ارسال یک نظر