حاملگی و رفع ترکهای پوستی با روغن آرگان

1397/10/23 13:54:31 0 نظرات

آنتی اکسیدان های موجود در روغن آرگان به طور تخصصی در درمان و مراقبت پوستهای آسیب دیده، سوخته، ریش ریش شده و خارش دار مناسب است. در اصل روغن آرگان به عنوان بهترین عامل جلوگیری از خشکی و آسیب دیدگی پوست شناخته شده است ولی در تسریع درمان بیماریهای پوستی نیز موثر است. از قابلیت های این روغن میتوان به کاهش التهابات، تسکین دردها و بالا بردن سرعت درمان اشاره کرد.

استفاده چند قطره ای از روغن آرگان در بخشهای دردناک و آسیب دیده پوست میتواند در تسریع روند درمان تاثیر به سزایی داشته باشد.

یکی از مشکلات اصلی زنان باردار ترک های پوستی بارداری است. روغن آرگان محافظت کننده بسیار مناسبی در برابر ایجاد چنین ترک هایی است که عامل آنها تغییرات بدن در دوران بارداری می باشند. روغن آرگان به خاطر داشتن ویتامین ای حالت الاستیسیته پوست را افزایش می دهد. استفاده چند قطره ای از این روغن در قسمتهای مختلفی از بدن از قبیل سینه ها، شکم، باسن و غیره در طول دوران بارداری باعث کاهش موثر ترکهای پوستی و جلوگیری از ایجاد آنها می شود.

روغن آرگان همچنین باعث صافی پوست و نرمی موها در طول دوران بارداری می شود و آنها را سالم و شاداب نگه می دارد.

خاصیت نرم کنندگی روغن آرگان برای ناخن های شکننده، دستهای خشک و پاشنه های ترک برداشته بسیار ایده آل است. باعث افزایش انعطاف پذیری پوست دستها و پاها می شود و ناخن ها را سالم و قوی می کند. چند قطره از این روغن را در ریشه ناخن ها و دست و پاهای خود هر شب قبل از خواب مالیده و ماساژ دهید.