فواید آنتی اکسیدان ها

نوشته شده توسط فهیمه بابازاده 1398/05/26 12:22:51 0 نظرات

فواید بی شمار آنتی اکسیدان ها سبب استفاده گسترده از آن ها در محصولات مراقبت از پوست و در رژیم های غذایی شده است. آنتی اکسیدان ها، آسیب های سلولی ناشی از رادیکال های آزاد را از بین می برند یا آنها را کاهش دهند.

قبل از اینکه به فواید آنتی اکسیدان ها بپردازیم، بیایید نگاهی به رادیکال های آزاد بیندازیم:

رادیکال های آزاد، اتم یا مولکول های ناپایدار و بسیار واکنش پذیری هستند که دارای یک یا چند الکترون جفت نشده هستند و به عنوان واسطه هایی در واکنش های بیوشیمیایی ایجاد می شوند. رادیکال های آزاد برای دستیابی به ثبات، به مولکولهای پایدار حمله می کنند و باعث ایجاد واکنش زنجیره ای می شوند که به سلولهای سالم آسیب می رساند. آنتی اکسیدان ها یکی از الکترون های خود را به رادیکال های آزاد می بخشند و رادیکال آزاد را پایدار می کنند.

 

 

انواع مختلفی از رادیکال ها وجود دارد، اما بیشترین آسیب به سیستم های بیولوژیکی از رادیکال های آزاد اکسیژن حاصل می شود که تحت عنوان گونه اکسیژن واکنش پذیر نیز شناخته می شوند.

رادیکال های آزاد نقش دوگانه ای در بدن دارند.نقش مثبت آنها، دفع سموم و مواد زاید، همچنین مبارزه با ویروس ها و باکتری ها می باشد، اما اگر رادیکال ها بیش از حد تولید شوند، می توانند روی DNA، لیپیدها و پروتئین ها تأثیر بگذارند و طیف گسترده ای از ماکرومولکول ها را تخریب کنند.

رژیم غذایی و سبک زندگی ناسالم، عوامل کلیدی هستند که می توانند تعداد رادیکال های آزاد را افزایش و در نتیجه پیری زودرس را تسریع کنند. التهاب، آلودگی هوا، قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش، استعمال دخانیات، مصرف الکل، استرس و خواب ناکافی از دیگر عواملی هستند که تولید رادیکال های آزاد در بدن را افزایش می دهند.

اگر بدن نتواند رادیکالهای آزاد را به طور مؤثر از بین ببرد، ممکن است استرس اکسیداتیو ایجاد شود که به سلول ها و عملکرد بدن آسیب می رساند. استرس اکسیداتیو با بیماری های قلبی، سرطان، آرتروز، سکته مغزی، بیماری های تنفسی، پارکینسون و سایر شرایط التهابی در ارتباط است.رژیم غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها، می تواند به مقابله با استرس اکسیداتیو و کاهش خطر ابتلا به این بیماری ها کمک کنند.

آنتی اکسیدان ها در بسیاری از غذاها از جمله میوه ها و سبزیجات یافت می شوند، ویتامین های E و C آنتی اکسیدان های مؤثر هستند.

ویتامین E یک آنتی اکسیدان محلول در چربی است که نقش مهمی در محافظت از غشای سلولی در برابر آسیب اکسیداتیو بازی می کند. فعالیت اصلی آن به دام انداختن رادیکال های پراکسید در غشای سلولی است. ویتامین C آنتی اکسیدان محلول در آب و یک ماده مغذی اساسی در رژیم غذایی است که می تواند تعداد رادیکال های آزاد را از راه های مختلفی کاهش دهد.

 

فواید آنتی اکسیدان ها برای پوست:

 

خوشبختانه، مطالعات نشان داده اند که گنجاندن آنتی اکسیدان ها در lمحصولات مراقبت از پوست می تواند به پوست در مبارزه با آسیب های رادیکال آزاد و استرس اکسیداتیو کمک کند.

  • جلوگیری از نشانه های پیری زودرس:

استرس اکسیداتیو باعث تجزیه کلاژن می شود، روند طبیعی ترمیم پوست را به تاخیر می اندازد و با ایجاد التهاب موجب بروز خطوط ظریف، چین و چروک، شل شدگی پوست، آکنه و لک می گردد. آنتی اکسیدان ها با پاکسازی رادیکال های آزاد می توانند به پیشگیری و اصلاح این علائم کمک کنند و به پوست ظاهری جوان ببخشند.

  • جلوگیری از آفتاب سوختگی :

برخی از آنتی اکسیدان ها با ایجاد لایه محافظتی، از آفتاب سوختگی جلوگیری کنند و از پوست در برابر آسیب های خورشید و پیری محافظت می کنند.

  • کمک به ترمیم پوستی:

پوست دارای ساختار پیچیده و ظرفیت بالایی برای بازسازی است. التهاب، مانع جوان سازی پوست می شود. آنتی اکسیدان ها با کاهش التهاب، به ترمیم پوست آسیب دیده کمک می کنند. بعضی از آنتی اکسیدان ها، مانند ویتامین C، می توانند تولید کلاژن را تحریک کنند که برای تسکین پوست بسیار حیاتی است.

  • روشن کنندگی:

آنتی اکسیدان ها به روشن تر شدن پوست کمک می کنند. رادیکالهای آزاد و قرار گرفتن مکرر در معرض آفتاب، می توانند باعث تغییر در تولید ملانین پوستی و ایجاد لک های تیره شوند. آنتی اکسیدان ها می توانند از تولید رنگدانه های غیر طبیعی پوست جلوگیری کنند. برخی آنتی اکسیدان ها، مثل ویتامین C یک اثر روشن کننده پوستی از طریق مهار آنزیم تیروزیناز دارد که سنتز ملانین را کاهش می دهد.

  • پیشگیری از ابتلا به سرطان پوست:

برخی آنتی اکسیدان ها، مانند ویتامین های A  وC ،E ، خاصیت ضد سرطان دارند و گمان می رود در جلوگیری از سرطان پوست نقش دارند.